Wilk Elektronik wprowadza normę zarządzania środowiskowego ISO 14001


Ostatnia modyfikacja: 10 października 2023

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci komputerowych i właściciel marek Goodram oraz IRDM, wprowadził system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Certyfikat został przyznany przez Quality Austria Polska na podstawie pozytywnego wyniku przeprowadzonego we wrześniu audytu Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001 jest kolejnym krokiem w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Jako świadomy producent pamięci komputerowych, który zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki wywiera na otoczenie i środowisko, firma Wilk Elektronik jako priorytet stawia ochronę środowiska i minimalizację negatywnego oddziaływania swojej działalności na otaczający ekosystem.

Cel ten realizuje zarówno poprzez działania operacyjne, ale również innowacje w zakresie portfolio marek. Pod koniec 2020 roku marka Goodram wprowadziła na rynek pamięć USB UME ECO FRIENDLY, której obudowa jest wykonana w 100% z materiałów biodegradowalnych, ulegających rozkładowi w warunkach kompostowych. Co więcej, część produktów Flash polskiego producenta oferowana jest w opakowaniach stworzonych w 85% z recyklatów.

„Wdrożenie normy ISO 14001 to istotne wydarzenie w naszej działalności. Jest to potwierdzenie zaangażowania w ochronę środowiska i deklaracja podjęcia konkretnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że system zarządzania środowiskowego pozwoli nam jeszcze efektywniej kontrolować wpływ na otoczenie naturalne. Uzyskanie certyfikatu ISO 14001 to także wyraźny sygnał dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, dla których słusznie proekologiczna postawa przedsiębiorstwa to nierzadko jeden z warunków udanej współpracy” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

W ramach systemu zarządzania środowiskowego firma Wilk Elektronik SA prowadzi szereg działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenie zużycia plastiku i surowców oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Przejawia się to przede wszystkim w redukcji ilości odpadów produkcyjnych, racjonalnym użytkowaniu źródeł energii, podnoszeniu świadomości ekologicznej pracowników, klientów i dostawców komponentów.

Poza wprowadzonym standardem ISO 14001, Wilk Elektronik objęty jest również systemem Zarządzania Jakością ISO 9001 w zakresie produkcji i sprzedaży modułów pamięci DRAM i pamięci Flash.