Marka


Dowiedz się więcej o producencie pamięci komputerowych i pamięci masowych marki Goodram

Goodram - polska marka pamięci komputerowych

Goodram to marka pamięci komputerowych produkowanych przez polską firmę Wilk Elektronik. Od 2003 roku logo Goodram sygnowane są pamięci przenośne i komputerowe dedykowane zarówno klientom indywidualnym, entuzjastom, jak również przeznaczone do zastosowań w aplikacjach przemysłowych oraz serwerach. Ponad 30-letnie doświadczenie rynkowe oraz produkcyjne, własne rozwiązania z zakresu inżynierii oraz R&D, jak również zaawansowane procedury kontroli jakością są gwarancją niezawodnych i innowacyjnych produktów polskiej marki. Pamięci Goodram dostępne są już na całym świecie, otrzymując pozytywne oceny i rekomendacje zarówno konsumentów jak również ekspertów branży.

Wilk Elektronik SA to polski producent pamięci komputerowych marki Goodram. Firma założona w 1991 roku jako dystrybutor, już po kilku latach stała się czołowym  dostawcą pamięci komputerowych w Polsce. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, aż 70% modułów pamięci sprzedawanych w Polsce pochodziło z Wilk Elektronik. Wąska specjalizacja i długoletnie doświadczenie w branży pozwoliło firmie na zyskanie miana eksperta w dziedzinie pamięci komputerowych. W 1999 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną. Od tej pory moduły pamięci z naklejką gwarancyjną Wilk Elektronik SA stały się synonimem produktu najwyższej jakości.

2001 rok przyniósł największy, jak sądzono, kryzys w branży komputerowej. Niemniej jednak firma nie tylko utrzymała pozycję lidera, ale zdołała nawiązać bliską współpracę ze światowym liderem technologicznym, firmą Infineon (Qimonda). Był to już drugi strategiczny sojusz, po umowie podpisanej z amerykańską firmą Micron Technology pięć lat wcześniej. Uznanie ze strony czołowych firm produkujących pamięci komputerowe przełożyło się na zwiększenie oferty produktowej, jednak przede wszystkim dało podstawy oraz niezbędną wiedzę do uruchomienia jedynej fabryki pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej.

W połowie 2003 roku spółka przeniosła swoją siedzibę do Łazisk, gdzie powstała fabryka oraz biura o łącznej powierzchni 3 000 m2. W nowej siedzibie Wilk Elektronik SA zatrudnienie znalazło prawie 100 osób, które rozpoczęły pracę nad uruchomieniem pierwszej fabryki pamięci w tej części Europy. Pod koniec 2003 roku firma Wilk Elektronik SA wprowadziła na rynek pierwsze moduły pamięci RAM wyprodukowane w Polsce pod marką Goodram. Już w pierwszym roku spółka sprzedała w Polsce blisko 400 000 sztuk pamięci Goodram. Kolejnym krokiem było wprowadzenie w 2006 roku pamięci USB pod marką Goodram oraz kart pamięci Goodram. W związku z rozwojem tej linii produktów, Wilk Elektronik SA nawiązał w 2008 roku strategiczną współpracę ze światowym liderem technologii Flash – firmą Toshiba, obecnie Kioxia. Potwierdzeniem uznania dla firmy, było przyznanie Wilk Elektronik SA statusu strategicznego partnera marki Toshiba w Europie. Od tej pory, produkty Flash Goodram powstają w oparciu o najlepsze komponenty i technologię japońskiego producenta. Pod koniec 2009 roku Wilk Elektronik SA uruchomił w pełni zautomatyzowaną, pierwszą w tej części Europy produkcję przenośnych pamięci USB. Początkowo sygnowane logo GOODDRIVE, pamięci USB polskiego producenta z biegiem lat poszerzyły portfolio marki Goodram.

Począwszy od 2010 roku firma zanotowała kolejny znaczny wzrost sprzedaży na rynkach eksportowych, a marka Goodram stała się dostępna dla klientów na całym świecie. Obecnie udział sprzedaży eksportowej  przekroczył 60% ogólnych obrotów firmy, a produkty sygnowane logo Goodram dostępne są w krajach całej Europy, a także Azji i Afryki.

W 2013 roku w jubileuszowy, 10 rok istnienia marki Goodram, Wilk Elektronik SA mógł pochwalić się jeszcze mocniejszą i stabilną pozycją swojej marki na rynku, ale także inwestycjami w najbardziej zaawansowane technologie produkcji. W ramach wartej milion Euro inwestycji, na terenie nowoczesnej hali produkcyjnej stanęły jedne z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych maszyn do montażu powierzchniowego serii Panasonic NPM-D2. Maszyny zakupione przez Wilk Elektronik SA były pierwszymi tego typu zainstalowanymi przez Panasonic w Europie. Zrealizowana przez Wilk Elektronik inwestycja pozwoliła na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozszerzenie oferty marki, a także możliwość rozbudowy parku maszynowego w przyszłości.

Na przełomie 2013/2014 roku firma podjęła nowe wyzwanie, prezentując nową linię produktową skierowaną do rozwiązań przemysłowych. Linia zaawansowanych produktów przemysłowych sygnowana została logo Goodram Industrial. W ramach nowej grupy produktowej w ofercie znalazły się serie kart pamięci (w tym kart Compact Flash), dysków SSD oraz modułów pamięci, mających zastosowanie w zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych aplikacjach przemysłowych.

Dążąc do systematycznego rozwoju i poszerzania oferty, w 2013 roku do portfolio konsumenckiej marki Goodram dołączyły najnowocześniejsze  Solid State Drive (SSD) oraz Hard Disk Drive (HDD). Dzięki wysokiej jakości oraz niezawodności produkowanych dysków, Goodram plasuje się na 1 miejscu pod względem pozycji rynkowej w Polsce, a model IRDM PRO jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych konsumenckim SSD w kraju. Równie wysoką pozycję marka osiągnęła pod względem sprzedaży pozostałych produktów. Karty pamięci Flash oraz pamięci USB Goodram, jak również moduły pamięci DRAM rok rocznie plasują się w czołówce rankingów najchętniej wybieranych pamięci komputerowych.

Sukces zagwarantowany przez dysk IRDM PRO oraz lata budowania zaufania klientów spowodowały, że firma zdecydowała się poszerzyć linię produktów wysokiej wydajności o kolejne, tworząc tym samym pełną ofertę produktów performance serii IRDM, w składzie której znalazło się kilka grup produktowych. Linia IRDM obejmuje dyski SSD, karty pamięci oraz moduły RAM.

 • Mamy 30 lat doświadczenia na rynku pamięci jako dystrybutor, producent oraz partner handlowy
 • Nasza fabryka znajduje się w Polsce
 • Jesteśmy kluczowym partnerem Kioxia (dawniej Toshiba Memory Europe)
 • Goodram to czołowa marka modułów pamięci DRAM oraz dysków SSD w Polsce
 • Nasz zespół tworzy ponad 200 pracowników w rozbudowanych działach produkcji, rozwoju, kontroli jakości, zarządzania produktami, marketingu i sprzedaży
 • Nasza oferta obejmuje pamięci USB, karty pamięci, moduły pamięci, dyski SSD oraz akcesoria
 • Nasza fabryka jest wyposażona w jedną z najnowocześniejszych linii SMT, 400 platform testowych oraz komorę klimatyczną dedykowaną rozwiązaniom przemysłowym
 • Testujemy każdy wyprodukowany moduł pamięci RAM

Wilk Elektronik SA wprowadził system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Certyfikat został przyznany przez Quality Austria Polska na podstawie pozytywnego wyniku przeprowadzonego we wrześniu 2023 r. audytu Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

„Wdrożenie normy ISO 14001 jest potwierdzeniem zaangażowania naszej firmy w ochronę środowiska oraz deklaracją podjęcia konkretnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. System zarządzania środowiskowego pozwala jeszcze efektywniej kontrolować wpływ na otoczenie naturalne. Uzyskanie certyfikatu ISO 14001 jest również wyraźnym sygnałem dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, dla których słusznie proekologiczna postawa przedsiębiorstwa to nierzadko jeden z warunków udanej współpracy” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

W ramach systemu zarządzania środowiskowego firma Wilk Elektronik SA prowadzi szereg działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenia zużycia plastiku i surowców oraz ograniczenia emisji zanieczyszczeń. Przejawia się to przede wszystkim w redukcji ilości odpadów produkcyjnych, racjonalnym użytkowaniu źródeł energii, podnoszeniu świadomości ekologicznej pracowników, klientów i dostawców komponentów.

Poza wprowadzonym standardem ISO 14001 Wilk Elektronik objęty jest również systemem Zarządzania Jakością ISO 9001 w zakresie produkcji i sprzedaży modułów pamięci DRAM i pamięci Flash.

Wilk Elektronik S.A. jest producentem i dostawcą pamięci operacyjnych oraz masowych, do zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych. Nadrzędnym celem Wilk Elektronik S.A. jest dostarczanie Klientom bezpiecznych produktów zgodnych z ich wymaganiami. Zapewnienie wysokiego poziomu zadowolenia Klientów przy jednoczesnym zapewnieniu spełniania zobowiązań dotyczących zgodności przekłada się na stały rozwój firmy. Chcemy być postrzegani jako dobry i sprawdzony dostawca, oferujący bezpieczne i wysokiej jakości produkty, który dba o swoich Klientów oraz o środowisko.

Cel ten chcemy osiągnąć poprzez:

 • Systematyczne badanie potrzeb i poziomu satysfakcji Klientów oraz uwzględnianie ich sugestii dotyczących działalności Spółki
 • Podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników
 • Współpracę z dostawcami spełniającymi nasze wymagania
 • Utrzymanie otwartej oraz efektywnej komunikacji z naszymi pracownikami, dostawcami oraz Klientami
 • Ciągłe doskonalenie wdrożonego systemu zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia wysokiej jakości produkowanych wyrobów, innowacji technicznej i technologicznej oraz ochrony środowiska w tym do zapobiegania zanieczyszczeniom
 • Podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników poprzez systematyczne szkolenia, stosownie do potrzeb funkcjonującego ZSZ
 • Selektywne gromadzenie oraz minimalizację ilości odpadów poprodukcyjnych i przekazywanie ich wyspecjalizowanym i uprawionym jednostkom  zewnętrznym
 • Przestrzeganie przepisów, regulacji prawnych oraz innych wymagań w tym uwarunkowań lokalnych, także zawartych w umowach z naszymi Klientami, dostawcami i innymi stronami zainteresowanymi

Jesteśmy świadomi, że osiągnięcie tych celów możliwe jest tylko przy aktywnym udziale i współpracy wszystkich pracowników z uwzględnieniem kontekstu organizacji oraz potrzeb stron zainteresowanych.
Zarząd deklaruje pełne zaangażowanie w celu stworzenia odpowiednich warunków i zapewnienia zasobów dla realizacji niniejszej Polityki. Jednocześnie deklaruje, że Polityka i zawarte w niej cele są i będą konsekwentnie realizowane przez wszystkich pracowników Wilk Elektronik S.A.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny (oznaczony symbolem przekreślonego kontenera na odpady) nie może być umieszczany łącznie z innymi odpadami po zakończeniu jego użytkowania. W związku z tym powinien on być zbierany selektywnie. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym przyczynia się do uniknięcia szkodliwych efektów wpływających na ludzkie zdrowie oraz środowisko naturalne. Dlatego też tak ważną rolę w przyczynianiu się do ponownego użycia i odzysku, w tym recyklingu, zużytego sprzętu odgrywają gospodarstwa domowe. Wychodząc naprzeciw zadaniom związanym z ochroną środowiska, ustawodawca umożliwił oddanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za realizację zbiórki odpowiedzialne są sklepy oraz pozostałe podmioty, wymienione poniżej. W związku z tym użytkownik jest zobowiązany do oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego podmiotowi prowadzącemu punkt zbierania. Podmioty prowadzące zbieranie, do których zalicza się m.in. lokalne punkty zbiórki, sklepy oraz gminne jednostki – tworzą odpowiedni system umożliwiający oddanie tego sprzętu. Firma Wilk Elektronik SA prowadzi punkt zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w siedzibie firmy w Łaziskach Górnych, przy ulicy Mikołowskiej 42. Dokonując zakupu w siedzibie firmy można bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w ilości nie większej niż ilość kupowanego sprzętu i tego samego rodzaju sprzęt. Koszty dostarczenia sprzętu do firmy Wilk Elektronik SA ponosi klient. Więcej informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego można uzyskać w urzędzie miasta właściwym dla miejsca zamieszkania.

Zgodnie z art.32c ust.2 Ustawy Prawo Atomowe informujemy, że stosowane na terenie zakładu urządzenie wytwarzające promieniowanie jonizujące nie ma wpływu na ludzi oraz środowisko a w wyniku prowadzonej działalności nie występują uwolnienia substancji promieniotwórczych do otoczenia.

Wilk Elektronik SA jest laureatem wielu znaczących rankingów: Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy ranking Forum Ekonomicznego. W uznaniu za wkład w rozwój Województwa Śląskiego, firma została uhonorowana prestiżową nagrodą Marka Śląskie. Kilkukrotnie także Wilk Elektronik został nagrodzony w kategorii Producent Upominków Reklamowych w prestiżowym konkursie Korony Reklamy. Produkty marki Goodram doceniane są na całym świecie.