Trwa rozbudowa jedynej w Europie łaziskiej fabryki konsumenckich pamięci komputerowych marki Goodram.


Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2023

Na pograniczu Mikołowa i Łazisk zlokalizowana jest wyjątkowa na skalę kraju firma technologiczna. Wilk Elektronik SA, bo o niej mowa, to producent pamięci komputerowych marki Goodram. Po 9 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, widoczna jest już skala tej prywatnej inwestycji. Imponująca, wysoka na 14 metrów konstrukcja budynku nie jest przypadkowa. W rozbudowanej części firmy zostanie zlokalizowany magazyn wysokiego składowania oraz nowa hala produkcyjna. Tym samym powierzchnia firmy z dotychczasowych 3000 m2, po rozbudowie powiększy się o kolejne 1140 m2 w części magazynowo-logistycznej i 1200 m2 w obszarze produkcji.

„Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

Konsekwencją rozbudowy zakładu będą nowe miejsca pracy. Firma zapowiada zatrudnienie do wszystkich pionów organizacyjnych. Kandydaci znajdą tu zatem szereg atrakcyjnych ofert pracy związanych z produkcją, a ze względu na fakt, że Wilk Elektronik SA działa międzynarodowo, firma otwarta jest na osoby znające języki obce, chcące zajmować się sprzedażą, marketingiem oraz zakupami.

W grudniu zakończone zostały prace budowlane związane z główną konstrukcją. Budynek został przykryty dachem, możliwe zatem było przeprowadzenie operacji związanej z przebudową rozdzielni głównej, która zasila cały zakład produkcyjny. Operacja ta była swojego rodzaju sprawdzianem przed czekającymi inwestora działaniami związanymi z przeniesieniem magazynu oraz uruchomieniem produkcji w rozbudowanej części firmy. Operacje te planowane są już na drugą połowę roku, a przygotowania do nich już trwają. Obecnie realizowane są prace związane z montażem instalacji. Później nastąpi etap wykończenia wnętrz oraz przygotowanie powierzchni biurowych. Zakończenie prac związanych z rozbudową inwestor planuje na druga połowę 2022.