Razem tworzymy pamięć! Świętuj z nami jubileusz marki Goodram


Ostatnia modyfikacja: 20 września 2023

Goodram obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny. Marka polskich pamięci komputerowych z Łazisk Górnych na Śląsku od 2003 roku dostarcza niezawodne i cenione przez użytkowników moduły DRAM, dyski SSD, karty pamięci i nośniki USB.

Historia polskich pamięci sięga 1991 roku, kiedy działalność rozpoczęła firma Wilk Elektronik SA, do której należy marka Goodram. Początkowo oferta skupiała się na dystrybucji modułów pamięci DRAM. Wkrótce poszerzyła się o karty Flash i pamięci USB, a wraz z rozwojem nowych technologii, również o dyski SSD.

Przy okazji jubileuszu nie sposób nie wspomnieć o kluczowych momentach w historii Goodram, które istotnie wpłynęły na kształt produktów, a także ekspansję marki, która od wielu lat wychodzi poza europejski rynek.

Jednym z najważniejszych punktów zwrotnych było nawiązanie ścisłej technologicznej współpracy z globalnym gigantem na rynku półprzewodników – firmą Kioxia (do 2019 Toshiba Memory). To strategiczne partnerstwo umożliwiło polskiej marce włączenie wspomnianych rozwiązań Flash do swojego portfolio. Wzrost gamy produktów i ekspansja na kolejne rynki eksportowe wywołały potrzebę dalszego rozwoju i rozbudowy mocy produkcyjnych.

W 2013 roku firma Wilk Elektronik zainwestowała ponad 1 milion euro w rozwój linii montażu powierzchniowego SMT, zwiększając tym samym efektywność, precyzję produkcji i jakość pamięci Goodram.

Obecnie Wilk Elektronik finalizuje rozpoczętą w 2021 roku rozbudowę jedynej w Europie fabryki pamięci komputerowych. Gigantyczna inwestycja objęła rozbudowę całej infrastruktury firmy – od magazynu, poprzez produkcję i powierzchnie biurowe, aż po nowe rozwiązania w obszarze technologii i przepływu informacji.

Goodram oferuje rozwiązania nie tylko do zastosowań domowych i biurowych, ale także zaawansowane technologicznie pamięci przemysłowe czy serwerowe. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyspecjalizowana kadra, nowoczesny park maszynowy, a także ścisła kontrola gotowych wyrobów. Ponad 500 platform testowych umożliwia walidację wszystkich wyprodukowanych w Łaziskach pamięci, co niezaprzeczalnie wyróżnia polskiego producenta na tle dalekowschodniej konkurencji.

Pragniemy złożyć podziękowania dla użytkowników naszych produktów, fanów marki, klientów, partnerów biznesowych i pracowników za dwie dekady wsparcia, współpracy i zaufania, które uczyniły nas liderem w dziedzinie pamięci w Polsce. To dzięki Wam dostarczamy produkty najwyższej jakości, rozwijamy się i dążymy do doskonałości. Dziękujemy za to, że od lat jesteście z nami i towarzyszycie nam w tej wspaniałej podróży!

20 lat minęło, ale przed nami jeszcze wiele osiągnięć, innowacyjnych produktów i wspólnej pracy, która umocni markę Goodram na pozycji lidera rynku pamięci komputerowych! Dzięki Wam mamy pewność, że nasza przyszłość będzie równie pasjonująca, jak te wszystkie lata, które z radością mieliśmy okazję wspólnie przeżyć.

Zapraszamy Was do wspólnego celebrowania jubileuszu. Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe!

Zespół Goodram