IRDM. Experience no limits


Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2023

IRDM to europejska marka tworząca wyjątkowe dyski SSD, moduły pamięci oraz pamięci Flash przeznaczone dla entuzjastów i graczy, produkowane przez Wilk Elektronik SA.  Polska firma jest również właścicielem i producentem europejskiej marki pamięci komputerowych, Flash i SSD – Goodram. Zarówno siedziba firmy, jak i infrastruktura produkcyjna znajduje się na Śląsku, na południu Polski. Tak jak w ubiegłych latach, także i w tym roku podczas targów IFA w Berlinie, polski producent przedstawia premierowe produkty oraz koncepty nowości w ofercie marki IRDM, w tym w pełni białe moduły pamięci RGB DDR4, czy wreszcie moduły pamięci DDR5 dostępne w wersji z podświetleniem RGB. IRDM jako jedna z nielicznych światowych marek zaprezentowała koncept pierwszego SSD 5 generacji.

Wilczy apetyt na RGB

Premierowe moduły IRDM RGB obu generacji zamknięte zostały w unikalne charakterystyczne już dla marki IRDM estetyczne, stylowe i solidne radiatory zróżnicowane wyjątkowymi wzorami frezów. Są one wykonane ze stopu aluminium, co zapewnia odpowiednie chłodzenie i wydajność niezbędne do stabilnej pracy zestawu gamingowego. Moduł pamięci zwieńczony został matową listwą RGB a zastosowanie 8 diod LED gwarantuje efektowne, płynne podświetlenie pamięci na całej jej długości. Najnowsze pamięci IRDM są kompatybilne z oprogramowaniem do sterowania oświetleniem RGB od wiodących producentów płyt głównych, takich jak ASUS, MSI, GIGABYTE i ASRock, gwarantując imponujące efekty wizualne dostępne dla właścicieli większości popularnych konfiguracji PC i maszyn gamingowych. Połączenie tych cech sprawia, ze moduły pamięci IRDM są doskonałym wyborem dla użytkowników wymagających komputerów imponujących zarówno wyglądem jak i osiągami!

 

DDR4 IRDM RGB White to wyjątkowa propozycja dla entuzjastów minimalistycznych, białych zestawów komputerowych. Co więcej DDR4 IRDM RGB White to obecnie jedyny dostępny na rynku (wśród wiodących marek) całkowicie biały moduł pamięci bazujący nie tylko na białym radiatorze, ale wyjątkowej, białej płytce PCB. Zgodnie z zapowiedzią producenta, DDR4 IRDM RGB White pojawi się w stałej ofercie już w październiku w konfiguracji 3600 MHz (2x8GB / 2x16GB) oraz popularnej na rynku 3200 MHz (2x8GB / 2x16GB). Producent deklaruje również, że na specjalne zamówienie w ofercie dystrybucyjnej dostępne będą pamięci o innej wybranej specyfikacji, co na pewno będzie nie lada gratką zarówno dla entuzjastów, jak np. PC builderów chcących wyróżnić oferowane przez siebie zestawy PC.

Specyfikacja:

  • kompatybilne z płytami 4 głównych producentów​: ASUS, MSI, GIGABYTE i ASRock,
  • jedyny wśród wiodących marek biały radiator i biała płytka PCB,
  • dostępne konfiguracje:

2 x 8 GB 3200 MHz CL18

2 x 16 GB 3200 MHz CL18

2 x 8 GB 3600 MHz CL18

2 x 16 GB 3600 MHz CL18

Marka IRDM nie śpieszyła się ze wprowadzeniem na rynek pamięci generacji 5, dając sobie odpowiednio dużo czasu na dopracowanie oferty, a efekty swojej pracy prezentuje właśnie na tegorocznych targach IFA. Imponujące moduły DDR5 IRDM RGB nawiązują stylistyką do wcześniejszej generacji, podkreślając przywiązanie marki do wypracowanej stylistyki będącej już znakiem rozpoznawczym IRDM. Czarny, solidny, frezowany radiator i pasek RGB z 8 diodami LED gwarantują doskonałe dopełnienie i ożywienie każdego zestawu PC budowanego od podstaw, bądź wymagającego upgrade’u na najwyższym poziomie. Wprowadzając pamięci DDR5 marka IRDM stawia przysłowiową „kropkę nad i”, bo pamięci obok znakomitego designu oferują nieprzeciętne osiągi. Bazujące na wyselekcjonowanych komponentach, DDR5 IRDM RGB oferują prędkość aż do 6200 MHz przy CL36! Do stałej oferty już w październiku trafią moduły DDR5 IRDM RGB w konfiguracji: 2 x 16 GB 5200 MHz CL40​, 2 x 16 GB 5600 MHz CL40​, 2 x 16 GB 6000 MHz CL32​ oraz 2 x 16 GB 6200 MHz CL36. Podobnie do generacji DDR4 IRDM, także DDR5 IRDM RGB  są kompatybilne z płytami głównymi i oprogramowaniem sterującym podświetleniem RGB wiodących producentów płyt głównych.

 

Specyfikacja:

  • pierwsze w ofercie IRDM moduły RGB DDR5​,
  • kompatybilne z płytami 4 głównych producentów​: ASUS, MSI, GIGABYTE i ASRock,
  • dostępne konfiguracje:

2 x 16 GB 5200 MHz CL40​

2 x 16 GB 5600 MHz CL40​

2 x 16 GB 6000 MHz CL32​

2 x 16 GB 6200 MHz CL36​

  • zbudowane w oparciu o wyselekcjonowane​ komponenty Micron oraz Hynix​,
  • 8 diod LED​.

Zarówno zestaw IRDM DDR4 RGB, jak i IRDM DDR5 RGB zapakowane będą w dopracowane w najmniejszych detalach opakowanie, spójne wizualnie z dostępną już na rynku serią IRDM RGB DDR4 w wersji czarnej.

IRDM klasy Ultimate!

IRDM nie spoczął na laurach po tegorocznej głośnej premierze wysoko ocenionego przez recenzentów dysku IRDM PRO M.2 NVME.  Podczas IFA polski producent prezentuje przedpremierowo SSD IRDM Ultimate NVME generacji 5 oraz koncept radiatora. Bazujący na chipach 3D TLC i kontrolerze Phison E26, dysk zagwarantuje osiągi aż do 10000 MB/s dla odczytu i 9500 MB/s zapisu i dostępny będzie w pojemności od 1 do 4 TB. Uzupełnieniem dysku będzie dopracowany radiator stylistyką nawiązujący do logo marki IRDM i wcześniejszej generacji dysku.


Podczas IFA marka IRDM swoje wybrane produkty zaprezentuje w specjalnie przygotowanym na to wydarzenie komputerze pokazowym. Efektem współpracy z firmą X-KOM, jednym z czołowych sklepów komputerowych w Polsce,  jest personalizowany komputer G4M3R ELITE CASE wyposażony w chłodzenie G4M3R ELITE AIO 360  o specyfikacji:

Kategoria Producent Nazwa produktu
Procesor Intel Core i9-12900KF
Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti VISION OC LHR 12 GB GDDR6X
Płyta główna Asus ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4
Pamięć RAM IRDM IRDM DDR4 RGB
Dysk twardy SSD M.2 IRDM IRDM PRO M.2 2TB custom
Dysk twardy SSD SATA IRDM IRDM PRO SATA III  1TB custom
Obudowa komputerowa x-kom G4M3R ELITE CASE
Chłodzenie komputerowe x-kom G4M3R ELITE AIO 360

 

Na targach IFA stoisko marki IRDM zlokalizowane jest pod numerem 103 w hali 10.2. Wydarzenie odbędzie się na terenie Messe Berlin w dniach 2-6 września.