SSD GOODRAM najczęściej kupowanym dyskiem w Polsce!


Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2018

Z roku na rok rynek pamięci masowych SSD rozwija się coraz bardziej dynamicznie, co już nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę regularny spadek cen na rozwiązania z interfejsem SATA oraz powszechną dostępność produktów. Obecnie szacuje się, że roczny wzrost zakupu SSD wynosi aż 10 mln i będzie rósł co najmniej przez 3 lata.  Co ciekawe, co piąty dysk zakupiony w Polsce, został wyprodukowany przez markę GOODRAM.

Według raportu Futuresource aż 20% udziału w rynku SSD na rynku polskim posiada marka GOODRAM. Jest to zdecydowany lider w produkcji konsumenckich SSD w kwartałach 1-3. Firma w ofercie posiada m.in. SSD S400u SATA III M.2 2242 – miniaturowy dysk, aż 20x szybszy od HDD czy SSD CX400 SATA III 2,5″ – do 10x szybszy od dysku talerzowego. Marka posiada również sprzęt kierowany wyłącznie do graczy, gdzie znajdziemy np. SSD IRDM Pro SATA III 2,5″, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród graczy i moderów.

Na wybór dysków SSD wpływ ma wiele czynników, a do najczęściej wymienianych należy odporność na uszkodzenia, wysoka pojemność czy szybka i stabilna praca. Wszystkie te cechy charakteryzują dyski marki GOODRAM.