GOODRAM się zmienia


Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2023

Rebranding marki

Lider technologii pamięci masowych – firma Wilk Elektronik SA odświeża swoją markę GOODRAM.
Zmiany w wyglądzie charakterystycznego logo mają służyć lepszemu odzwierciedleniu aktualnego pozycjonowania marki oraz są odpowiedzią na stale poszerzającą się ofertę produktową. Wynikiem tych zmian będą spójne wrażenia użytkowników obcujących z pamięciami GOODRAM na całym świecie.

„Na zbliżających się targach IFA 2019 zaprezentujemy nowy logotyp GOODRAM oraz nowe opakowania produktowe. Celem wprowadzanych zmian jest wzmocnienie naszej pozycji jako wiodącego europejskiego producenta pamięci i lidera w kształtowaniu nowatorskich rozwiązań
na całym świecie. Nowy logotyp i nowa identyfikacja wizualna pokazuje to, czym współcześnie jest dla użytkowników GOODRAM” – wyjaśnia Wiesław Wilk prezes firmy Wilk Elektronik SA.

GOODRAM jako marka znana głównie z pamięci masowych nie ogranicza się jedynie
do podstawowych rozwiązań. W swej ofercie posiada rozwiązania skierowane
do profesjonalistów – pod linią IRDM by GOODRAM; do użytkowników przemysłowych (GOODRAM INDUSTRIAL), datacenter (GOODRAM ENTERPRISE), czy produkty dedykowane dla branży reklamowej (GOODRAM for Ad).

Dalszy rozwój

Budując markę GOODRAM 16 lat temu skupialiśmy się na tym, w czym jesteśmy najlepsi – produkcji modułów DRAM. Czas pokazał, że nasze wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz rodzima produkcja to atuty, które zwracają w naszą stronę użytkowników o różnym zapotrzebowaniu i stopniu wtajemniczenia. Podobnie sytuacja miała się z portfolio produktowym, które w dalszym ciągu się rozwija. I tak oprócz modułów pamięci, GOODRAM produkuje dyski SSD, karty FLASH oraz pendrivy.  Właśnie dlatego, widząc drogę jaką przeszliśmy i cele, jakie są przed nami, podczas ubiegłorocznego jubileuszu marki doszliśmy do wniosku, że stary sposób prezentacji wizualnej GOODRAM w swojej formie jest za mały, aby pomieścić jego pełną funkcjonalność i spójnie wyrazić naszą misję.

Jak wyjaśnia Wiesław Wilk, w ramach odświeżenia marki, firma zmieni również ton i sposób swojej komunikacji, wciąż skupiając się na dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań.

„Zależy nam, aby w skali globalnej, niezależnie od tego, gdzie nasz odbiorca się znajduje i w jakiej branży działa, GOODRAM mówił spójnym, pewnym i zrozumiałym głosem o tym, co ważne dla naszych użytkowników.”

Proces zmian

Największe targi elektroniki użytkowej w Europie – IFA Berlin, od lat służą marce GOODRAM prezentowaniu nowych produktów oraz wskazywaniu kierunku, w którym firma będzie zmierzała
w przeciągu najbliższych lat.

Oprócz nowego logo, na targach 6 września zaprezentujemy całą gamę nowych rozwiązań
z każdej grupy produktowej, a także przedstawimy odświeżone wersje flagowych modeli.

Z wyjątkiem oprawy graficznej opakowań i nowego logo, produkty będące do tej pory w ofercie
nie ulegną zmianie. Zdajemy sobie sprawę jak wielkim zaufaniem darzą nas nasi użytkownicy, wciąż pragniemy podwyższać jakość oferowanych usług, dlatego chcemy, aby sam proces przebiegł płynnie i zaowocował coraz większą rozpoznawalnością marki wśród stałych i nowych klientów.

Mimo że produkty w nowej szacie graficznej nie pojawią się od razu, lecz będą wchodzić na rynek
stopniowo – GOODRAM zapewnia, że zarówno nazwy jak i kody PN i EAN nie ulegną zmianie. Cały proces będzie przebiegał płynnie i systematycznie, jest on zaplanowany na kilka najbliższych miesięcy. Może zatem pojawić się sytuacja, że na rynku będą jednocześnie produkty z nowym jak i ze starym logo. Marka gwarantuje: różnica jest wyłącznie estetyczna! Mimo zmiany „opakowania” – jakość i specyfikacje pozostają bez zmian.

Format Rozmiar Plik
GOODRAM ZIP 15 MB