GOODRAM się zmienia


Ostatnia modyfikacja: 6 września 2019

Rebranding marki

Lider technologii pamięci masowych – firma Wilk Elektronik SA odświeża swoją markę GOODRAM.
Zmiany w wyglądzie charakterystycznego logo mają służyć lepszemu odzwierciedleniu aktualnego pozycjonowania marki oraz są odpowiedzią na stale poszerzającą się ofertę produktową. Wynikiem tych zmian będą spójne wrażenia użytkowników obcujących z pamięciami GOODRAM na całym świecie.

– Na zbliżających się targach IFA 2019 zaprezentujemy nowy logotyp GOODRAM oraz  nowe opakowania produktowe. Celem wprowadzanych zmian jest wzmocnienie naszej pozycji jako wiodącego europejskiego producenta pamięci i lidera w kształtowaniu nowatorskich rozwiązań
na całym świecie. Nowy logotyp i nowa identyfikacja wizualna pokazuje to, czym współcześnie jest dla użytkowników GOODRAM – wyjaśnia Wiesław Wilk prezes firmy Wilk Elektronik SA.

GOODRAM jako marka znana głównie z pamięci masowych nie ogranicza się jedynie
do podstawowych rozwiązań. W swej ofercie posiada rozwiązania skierowane
do profesjonalistów – pod linią IRDM by GOODRAM; do użytkowników przemysłowych (GOODRAM INDUSTRIAL), datacenter (GOODRAM ENTERPRISE) czy produkty dedykowane dla branży reklamowej (GOODRAM for Ad).

Dalszy rozwój

– Budując markę GOODRAM 16 lat temu skupialiśmy się na tym, w czym jesteśmy najlepsi – produkcji modułów DRAM. Czas pokazał, że nasze wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz rodzima produkcja to atuty, które zwracają w naszą stronę użytkowników o różnym zapotrzebowaniu
i stopniu wtajemniczenia. Podobnie sytuacja miała się z portfolio produktowym, które w dalszym ciągu się rozwija. I tak oprócz modułów pamięci, GOODRAM produkuje dyski SSD, karty FLASH oraz pendrivy.  Właśnie dlatego, widząc drogę jaką przeszliśmy i cele jakie są przed nami, podczas ubiegłorocznego jubileuszu marki doszliśmy do wniosku, że stary sposób prezentacji wizualnej GOODRAM w swojej formie jest za mały, aby pomieścić jego pełną funkcjonalność i spójnie wyrazić naszą misję.

Jak wyjaśnia Wiesław Wilk, w ramach odświeżenia marki, firma zmieni również ton i sposób swojej komunikacji, wciąż skupiając się na dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań.

– Zależy nam, aby w skali globalnej, niezależnie od tego, gdzie nasz odbiorca się znajduje i w jakiej branży działa, GOODRAM mówił spójnym, pewnym i zrozumiałym głosem o tym, co ważne
dla naszych użytkowników.

Proces zmian

Największe targi elektroniki użytkowej w Europie – IFA Berlin, od lat służą marce GOODRAM prezentowaniu nowych produktów oraz wskazywaniu kierunku, w którym firma będzie zmierzała
w przeciągu najbliższych lat.

– Oprócz nowego logo, na targach 6 września zaprezentujemy całą gamę nowych rozwiązań
z każdej grupy produktowej, a także przedstawimy odświeżone wersje flagowych modeli.

 – Z wyjątkiem oprawy graficznej opakowań i nowego logo, produkty będące do tej pory w ofercie
nie ulegną zmianie. Zdajemy sobie sprawę jak wielkim zaufaniem darzą nas nasi użytkownicy, wciąż pragniemy podwyższać jakość oferowanych usług, dlatego chcemy, aby sam proces przebiegł płynnie  i zaowocował coraz większą rozpoznawalnością marki wśród stałych i nowych klientów.

Mimo że produkty w nowej szacie graficznej nie pojawią się od razu, lecz będą wchodzić na rynek
stopniowo – GOODRAM zapewnia, że zarówno nazwy jak i kody PN i EAN nie ulegną zmianie. Cały proces będzie przebiegał płynnie i systematycznie, jest on zaplanowany na kilka najbliższych miesięcy. Może zatem pojawić się sytuacja, że na rynku będą jednocześnie produkty z nowym jak i ze starym logo. Marka gwarantuje: różnica jest wyłącznie estetyczna! Mimo zmiany „opakowania” – jakość i specyfikacje pozostają bez zmian.

Format Rozmiar Plik
GOODRAM ZIP 15 MB