SSD Goodram PX500 gen. 3 – nowy wymiar wydajności


Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2024

Marka Goodram przedstawia trzecią generację SSD PX500 NVMe PCIe 3 x4. Nowa seria dysków to odpowiedź na rosnące wymagania użytkowników, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego sprzętu zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i prywatnych.

Nowoczesna architektura dysku PX500 gen. 3 umożliwia osiąganie imponujących prędkości odczytu na poziomie do 3500 MB/s, co jest kluczowe dla aplikacji wymagających szybkiego dostępu do dużych ilości danych, jak gry czy zaawansowane programy projektowe. Z kolei prędkość zapisu danych do 2800 MB/s zapewnia efektywną pracę nawet podczas intensywnych zadań, takich jak edycja wideo czy zarządzanie dużymi bazami danych. Dzięki takim parametrom użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko szybszym uruchamianiem systemu i aplikacji, ale także błyskawicznym transferem plików i płynną obsługą wielozadaniowości. W praktyce, parametry dysku znacznie przyspieszają wszelkie procesy, minimalizując czas oczekiwania i zwiększając ogólną produktywność użytkownika.

Wysoka pojemność dla wymagających zastosowań

Dyski SSD serii PX500 gen.3 zapewniają nie tylko ponadprzeciętne parametry pracy, ale również imponującą pojemność, co pozwala na bezproblemowe przechowywanie danych, od systemu operacyjnego po duże aplikacje i pliki multimedialne, zapewniając jednocześnie szybki dostęp do przechowywanych informacji. Nowa seria jest dostępna w pojemności aż 2 TB, co umożliwia użytkownikom elastyczność w zależności od indywidualnych potrzeb przechowywania. Przestrzeń dyskowa pozwala na skonfigurowanie systemu zarówno dla potrzeb mniej wymagających użytkowników, jak i dla zaawansowanych zastosowań wymagających dużej ilości miejsca na dane.

„Pamięci marki Goodram są projektowane tak, by przewyższać oczekiwania użytkowników w kontekście efektywności, niezawodności i wydajności, co czyni je idealnym wyborem dla szerokiego spektrum zastosowań technologicznych” – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik „Dzięki zaawansowanej technologii NVMe PCIe 3 x4, dyski PX500 gen. 3 oferują wyjątkowe prędkości odczytu i zapisu, co jest kluczowe dla aplikacji wymagających szybkiego dostępu do dużych ilości danych, takich jak edycja wideo, zaawansowane projektowanie czy obsługa dużych baz. Jestem zatem przekonany, że w obliczu szybko zmieniających się wymagań rynku technologicznego, najnowsza generacja dysków sprosta potrzebom zarówno profesjonalistów, jak i użytkowników, którzy poszukują niezawodnych i jakościowych rozwiązań technologicznych do zastosowań domowych.”

Technologiczne innowacje dla maksymalnej wydajności

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego interfejsu PCIe 3 x4, model PX500 gen. 3 gwarantuje wysoką przepustowość i optymalną wydajność, nawet podczas intensywnego korzystania z komputera. To szczególnie ważne dla aplikacji wymagających dużych zasobów obliczeniowych i szybkiego dostępu do danych. Wysoka przepustowość interfejsu pozwala na błyskawiczne przesyłanie danych, co znacząco przekłada się na szybkość i płynność pracy systemów. Ponadto, dysk PX500 wykorzystuje szereg zaawansowanych technologii zwiększających jego efektywność i niezawodność. Technologia Error Correction Code (ECC) znacząco poprawia niezawodność danych poprzez automatyczną korekcję błędów, które mogą pojawić się podczas transferu danych. Mechanizm wear leveling efektywnie zarządza zapisem danych, rozkładając operacje zapisu równomiernie po całej powierzchni dysku, co znacznie wydłuża jego żywotność i zapobiega lokalnemu zużyciu komórek pamięci.

Thermal throttling zaś, to zaawansowana funkcja regulacji temperatury, która aktywuje się, gdy dysk wykryje zbyt wysoką temperaturę pracy, tym samym zmniejszając ryzyko przegrzania i potencjalnych uszkodzeń. SSD PX500 gen 3 wyposażony jest w zaawansowaną funkcję monitorowania stanu dysku – SMART, która dostarcza użytkownikowi cennych informacji o stanie technicznym urządzenia. Pozwala na wczesne wykrywanie ewentualnych problemów, co zapobiegania awariom i utrzymaniu ciągłości pracy. Funkcja ta umożliwia również proaktywne zarządzanie stanem dysku, co jest kluczowe zarówno dla zastosowań profesjonalnych, jak i osobistych, gdzie bezpieczeństwo i niezawodność przechowywanych danych mają kluczowe znaczenie. Takie kompleksowe podejście do technologii pamięci masowej w modelu PX500 gen. 3 sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności, bezpieczeństwa i trwałości swoich systemów komputerowych.

Kompleksowa ochrona i profesjonalne wsparcie

Dyski SSD PX500 gen. 3 od Goodram są objęte 3-letnią gwarancją ograniczoną parametrem TBW. Producent zapewnia również bezpłatne wsparcie techniczne, co jest istotnym elementem oferty, pozwalającym użytkownikom na szybkie rozwiązywanie potencjalnych problemów i zapytań dotyczących produktu.

Format Rozmiar Plik
Informacja prasowa PDF 0.2 MB