Przenoś pliki, nie bakterie


Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2024

Wilk Elektronik SA, właściciel marki pamięci komputerowych Goodram, wprowadza do sprzedaży USB UME CARE – przenośną pamięć z antybakteryjną obudową. Kampanii promocyjnej nowego produktu przyświeca motto/myśl „Przenoś pliki, nie bakterie”.

Najnowsza pamięć USB to kolejny produkt w popularnej serii pamięci USB UME. Po biodegradowalnym modelu ECO FRIENDLY, zdobywcy nagrody musthave przyznawanej przez jury Łódź Design Festival, do oferty dołącza kolejny model USB, który poza samym magazynowaniem danych oferuje dodatkową wartość. Dzięki zastosowaniu technologii Biomaster do materiału, z którego wykonana jest obudowa UME CARE, dodane zostały jony srebra o właściwościach bakteriobójczych. Po 24 godzinach redukcja drobnoustrojów na powierzchni urządzenia wynosi 99%. Produkt jest odpowiedzią na rosnącą świadomość społeczeństwa i zapotrzebowanie na produkty bezpieczne i higieniczne w życiu codziennych, jak i sferze biurowej.

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie sprzyjające bezpiecznej pracy w biurze, ale także w przestrzeni domowej. Drobne przedmioty codziennego użytku, jak komórka, klawiatura czy urządzenia biurowe, to jedne z największych siedlisk bakterii, a kontakt skóry z zanieczyszczonym materiałem to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia drobnoustrojów. Każdy z nas codziennie dotyka wielu brudnych przedmiotów, a następnie – nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia twarzy, ust, nosa bądź oczu, skąd droga do zakażenia jest już prosta. By zminimalizować ryzyko przenoszenia drobnoustrojów trzeba, obok dbania o higienę , zatroszczyć się o środowisko pracy. Warto również skorzystać z rozwiązań najnowszej technologii i właściwości antybakteryjnych, jakie dają chociażby jony srebra zastosowane w obudowie UME CARE” – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA. Antybakteryjne cechy obudowy, potwierdzone zostały przez  badania laboratoryjne zlecone przez producenta. Tym samym, UME CARE jest zgodne z normą ISO 22196. Co istotne, pamięć USB zachowuje swoje właściwości antybakteryjne dożywotnio. Oznacza to, że produkt jest w pełni bezpieczny przez cały czas użytkowania. Poza tym nośnik charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy znanymi z poprzednich modeli rodziny UME. Produkt dostępny jest w pojemnościach 16, 32, 64 i 128 GB z interfejsem USB 3.0 (3.1 gen. 1). Prędkość pracy to odpowiednio do 60 MB/s oraz do 20 MB/s dla odczytu i zapisu.

Wilk Elektronik jest polskim producentem pamięci komputerowych i właścicielem marki Goodram, a także jedynym producentem konsumenckich modułów pamięci RAM w Europie. Firma założona w 1991 roku w Tychach, posiada 30-letnie doświadczenie na rynku podzespołów komputerowych działając początkowo jako dystrybutor, a obecnie producent pamięci. Wilk Elektronik specjalizuje się w produkcji pamięci USB, kart pamięci Flash, modułów pamięci, dysków SSD, w tym pamięci przemysłowych. Firma zatrudnia 190 pracowników, a jej siedziba zlokalizowana jest w Łaziskach Górnych.  Nowoczesna fabryka wyposażona w 400 platform testowych, komorę klimatyczną dla rozwiązań przemysłowych oraz jedną z najnowocześniejszych linii SMT w Europie, jak również zespół profesjonalistów wpłynęły na sukces, jaki odniosła firma w Polsce oraz rynkach eksportowych. Więcej informacji na www.goodram.com.