Nowa hala produkcyjna i magazyn Wilk Elektronik SA już otwarte!


Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2023

Zaledwie półtora roku po oficjalnym rozpoczęciu rozbudowy jedynej w Europie fabryki pamięci komputerowych w Łaziskach Górnych, Wilk Elektronik oficjalnie zainaugurował otwarcie nowej hali produkcyjnej i magazynu. Obok Zarządu, w uroczystości wzięli udział wszyscy pracownicy polskiej firmy. Tym samym zakończony został pierwszy i główny etap rozbudowy fabryki pamięci Goodram i IRDM.

Trwająca od maja ubiegłego roku rozbudowa fabryki Wilk Elektronik w Łaziskach Górnych została oficjalnie zakończona. Dotychczasowa powierzchnia firmy zyskała kolejne 1140 m2 w części magazynowo-logistycznej i 1200 m2 w obszarze produkcji. Otwarcie obu hal sfinalizowało etap najcięższych i pracochłonnych robót budowlanych – nowy magazyn wysokiego składowania został wyposażony w wózek systemowy, antresolę kompletacyjną oraz inne rozwiązania mające na celu poprawienie komfortu pracy. W części produkcyjnej firma zyskała dodatkową powierzchnię roboczą, która już wkrótce zostanie wyposażona w platformy testowania pamięci konsumenckich oraz przemysłowych.

Przed nami jednak kolejne miesiące prac wykończeniowych w obszarze biurowym” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik – „Szacujemy, że etap ten zajmie nam maksymalnie 10 miesięcy i zespół Pionu Sprzedaży i Marketingu, który czasowo został relokowany do biura tymczasowego, będzie mógł wrócić do Łazisk, gdzie znajduje się siedziba firmy”

Dzięki rozbudowie firma zyskała wolną przestrzeń pod nowe inwestycje, rozwój w obszarze Przemysłu 4.0 oraz kolejne prace badawczo rozwojowe.

O Wilk Elektronik

Wilk Elektronik jest polskim producentem pamięci komputerowych i właścicielem marki GOODRAM oraz IRDM, a także jedynym producentem konsumenckich modułów pamięci RAM w Europie. Firma założona w 1991 roku w Tychach posiada 30-letnie doświadczenie na rynku podzespołów komputerowych, działając początkowo jako dystrybutor a obecnie producent pamięci. Wilk Elektronik specjalizuje się w produkcji pamięci USB, kart pamięci Flash, modułów pamięci, dysków SSD, w tym pamięci przemysłowych marki Goodram Industrial. Firma zatrudnia 190 pracowników, a jej siedziba zlokalizowana jest w Łaziskach Górnych. Nowoczesna fabryka wyposażona w 400 platform testowych, komorę klimatyczną dla rozwiązań przemysłowych oraz jedną z najnowocześniejszych linii SMT w Europie, jak również zespół profesjonalistów wpłynęły na sukces, jaki odniosła firma w Polsce, oraz rynkach eksportowych.