Karty pamięci Flash do zadań specjalnych


Ostatnia modyfikacja: 27 lipca 2021

Niektóre, bardzo popularne urządzenia – kamery sportowe czy drony,  wideorejestratory ale i konsole do gier video,  obok często wbudowanej pamięci, umożliwiają jej rozszerzenie o zastosowanie karty pamięci Flash. Nie może być to jednak zwyczajna karta! Użycie nieodpowiedniego nośnika może skutkować niewłaściwą pracą urządzenia a co gorsze – utratą cennych danych. Dlatego właśnie powstały karty pamięci do zadań specjalnych. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Sprawdźmy.

Kamery sportowe i wideorejestratory

 

Dostępne na rynku kamery sportowe przeznaczone są zarówno do profesjonalnych, jak również codziennych zastosowań. Sporty ekstremalne, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy narażenie na wstrząsy wymuszają na producentach, by oferowane przez nich urządzenia cechowała ponadprzeciętna jakość i wytrzymałość.
Aby kamera sportowa spełniała funkcje, do jakich została przeznaczona, poza wymaganiami czysto fizycznymi musi także spełniać odpowiednie wymagania techniczne, takie jak dynamika czy jakość nagrywanego obrazu. Dostępne na rynku kamery sportowe mogą rejestrować wideo w rozdzielczości 4K lub przechwytywać obraz z częstotliwością  nawet 240 klatek na sekundę.

 

Podobne możliwości oferują obecnie dostępne na rynku najnowsze wideorejestratory popularnie zwane dashcamami. Szacuje się, że do 2027 roku wartość rynku wideorejestratorów wrośnie o 13%! Największym rynkiem zaś, notującym udział 34% ( za 2019 rok) jest Europa. Jeśli iść jeszcze dalej to największą popularność kamery samochodowe notują na rynku rosyjskim.

Wracając jednak to wymagań jakie ma spełniać idealny wideorejestrator samochodowy to najbardziej pożądanymi cechami jest wysoka jakość i płynność zapisywanego materiału, jak również możliwość archiwizowania dużej ilości danych. Wideorejestrator powinien przechwytywać obraz w sposób ciągły, co w praktyce wiąże się z kilkoma godzinami nieprzerwanej pracy urządzenia w różnych warunkach środowiskowych. By spełnić wymagania użytkowników, zastosowana w urządzeniu karta pamięci,również musi cechować się ponadprzeciętnymi możliwościami. Szybkość działania, wysoka ilość cykli odczytu i zapisu czy zwiększona wytrzymałość (mająca znaczenie szczególnie w przypadku wideorejestratorów) to tylko niektóre z cech wymaganych w przypadku tego typu kart. Istotnym czynnikiem jest również odporność na warunki atmosferyczne, np. wysoką temperaturę pracy i przechowywania. Dobrze wiemy, jak mocno potrfi nagrzać się wnetrzne samochodu pozostawionego na kilka godzin w nasłonecznionym miejscu. Te dwa czynniki należy wziąć pod uwagę obok zakupu karty, także przy wyborze urządzenia.

Poznaj nasz wybór!

 

Karta microCARD IRDM

IRDM UHS-I U3 CARD zapewnia wysoką wydajność i niezawodność tym, którzy chcą nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, slow motion lub zapisywać wysokiej jakości zdjęcia w formacie JPEG i RAW w trybach szybkiej reakcji. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii karta mikro IRDM zapewnia swobodny przepływ Twoich danych. Karty pamięci IRDM bazują na interfejsie UHS-I oraz klasie szybkości U3, aby dostarczyć maksymalną  wydajność zarówno w przypadku odczytu i zapisu danych. Maksymalnie 100 MB/s odczytu oraz 70 MB/s karta IRDM pozwala na swobodny zapis i odczyt najbardziej dynamicznych filmów czy wykonanie energicznych ujeć.

Sprawdź specyfikację

 

Karta pamięci micro SD Kioxia EXCERIA HIGH ENDURANCE

Karty pamięci microSD z serii KIOXIA EXCERIA High Endurance mieszczą do 40 000 godzin nagrań w rozdzielczości Full HD i są dostępne w wersjach o pojemności do 256 GB. szybkość odczytu sięgająca 100 MB/s oraz zapisu do 85 MB/s pozwala na płynny zapis i odczyt danych.Karty microSD z serii EXCERIA High Endurance zaprojektowano z myślą o ciągłym zapisywaniu materiału w kamerach samochodowych i do monitoringu. Zastosowanie  technologii pamięci flash BiCS FLASH™ 3D i rygorystyczna kontrola jakości pozwalają na ograniczenie prawdopodobieństwa wystąpienia błędów podczas nagrania wideo.

Sprawdź specyfikację