CX400 w ofercie GOODRAM


Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2018

GOODRAM prezentuje kolejną generację popularnych SSD z serii CX, dedykowanych do domowych i biurowych rozwiązań konsumenckich

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci komputerowych i właściciel marek GOODRAM i IRDM, rozszerza ofertę napędów konsumenckich o model CX400. CX400 to nazwa nowej serii SSD skierowanych do użytkowników poszukujących zdecydowanie szybszej i bardziej niezawodnej alternatywy dla tradycyjnego dysku twardego.

Podobnie jak poprzednia generacja GOODRAM CX300, model CX400 bazuje na sprawdzonym dwu-kanałowym kontrolerze Phison S11. Pozwoliło to  uzyskać maksymalną przepustowość na poziomie 550 MB/s dla odczytu i 490 MB/s dla zapisu danych. Maksymalna wartość dla parametru IOPS została wyspecyfikowana na poziomie 85 000 dla odczytu i 77 500 dla zapisu. Najważniejszą różnicę w budowie pomiędzy nową, a poprzednią generacją stanowi użycie pamięci flash w technologii 3D. Zastosowanie jej umożliwiło uzyskanie stabilniejszej wydajności i lepszej wytrzymałości produktu na zapisane dane.

Wprowadzając do oferty model CX400, kontynuujemy nasz trend dostarczania na rynek produktów, które charakteryzują się dobrą jakością w najbardziej konkurencyjnej cenie ­– mówi Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA. Uważamy, że obecna generacja pamięci 3D dostarcza zdecydowanie lepszą jakość i niezawodność niż poprzednie wersje, stąd dopiero na tym etapie podjęliśmy decyzję o migracji na tą technologię dla naszego najpopularniejszego produktu­ – dodaje

Kolejną różnicę w porównaniu z poprzednią generacją, SSD CX300, stanowią dostępne pojemności. CX400 dostępny jest w pojemnościach 128, 256, 512 GB i 1 TB, co daje użytkownikom 7% więcej pojemności użytkowej w porównaniu z innymi dyskami z rodziny jak i wieloma rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Podobnie jak inne konsumenckie napędy polskiego producenta, CX400 objęty jest 3-letnią gwarancją.