News B2B

Nowy Dysk SSD w ofercie – GOODRAM CX100

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci, dynamicznie rozwija swoje portfolio SSD, prezentując nowe dyski półprzewodnikowe. GOODRAM CX100 już wkrótce zadebiutuje na europejskich rynkach jako bardziej ekonomiczna i nowoczesna alternatywassd-cx100-2 dla HDD, umożliwiająca znaczne przyspieszenie pracy komputera.

Na chwilę obecną polski producent oferuje użytkownikom już kilka modeli SSD, w tym 2 dyski gamerskie Iridium oraz Iridium PRO, zaprojektowane specjalnie dla profesjonalistów i graczy. Nie bez powodu zostały one zaprezentowane podczas finałów Intel Extreme Masters w Katowicach. Nowy dysk GOODRAM CX100 zaprojektowano z kolei z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na wydajne dyski w atrakcyjnej cenie.

Dużym sukcesem w całej Europie okazała się seria Iridium. Nie powinniśmy jednak zapominać o mniej lub bardziej budżetowych rozwiązaniach, będących w dalszym ciągu produktami najwyższej jakości – wspomina Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA. Nasze dyski C50 i C100 cieszyły się znakomitymi opiniami nie tylko wśród amatorów, ale także profesjonalnych użytkowników, którzy docenili przede wszystkim jakość i atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych parametrów. Chcielibyśmy jeszcze w tym kwartale odświeżyć ofertę, prezentując CX100 jako dysk dedykowany użytkownikom, poszukującym niedrogiego sposobu na znaczne zwiększenie wydajności swojego komputera względem tradycyjnych dysków twardych – podkreśla Wiesław Wilk.

Nowy dysk umieszczony został w czarnej, metalowej, 2,5-calowej obudowie o grubości 7 mm. Do każdego dysku producent dołącza wkładkę dystansującą 2,5mm. GOODRAM CX100 jest oparty na pamięciach Toshiba A19 TLC. Po wielu miesiącach analiz technologii i potrzeb klientów uznaliśmy, że TLC jest już rozwiązaniem, które dojrzało do wprowadzenia na rynek konsumencki SSD. Zastosowanie TLC umożliwia nam zaproponowanie konkurencyjnej ceny bez rezygnacji z wysokiej wydajności dysków. Setki godzin testów i symulacji w naszym laboratorium udowodniły, iż technologia ta nadaje się do masowego wdrożenia – komentuje Wilk.

Oprócz tego dysk zapewnia do 1GB pamięci podręcznej LPDDR3. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego i wydajnego kontrolera Phison S10,  urządzenie osiąga wydajność odczytu/zapisu sekwencyjnego do 560/530 MB/sek.. Nowe dyski są w stanie wykonać do 88000 operacji odczytu i 70000 operacji zapisu na sekundę. Dodatkowo, GOODRAM CX100 może się poszczycić średnim czasem bezawaryjnej pracy (MTBF)  aż do 2 milionów godzin. GOODRAM CX100 jest objęty 3-letnią gwarancją, co zapewnia długoterminową i niezawodną eksploatację urządzenia.

ssd-cx100-3